تحقیق بازی کودکان

بهترین فایل قابل دانلود و دریافت با موضوع تحقیق بازی کودکانقابل مشاهده می باشد
تحقیق بازی کودکان|34015506|yxz

دانلود تحقیق در مورد بازی کودکان،
در قالب word و در 48 صفحه، قابل ویرایش، شامل:

مقدمه

فصل اول:
تعریف بازی
تاریخچه بازی
اهمیت و نقش بازی در تربیت کودکان
بازی پیامبر (ص) با کودکان
نقش های بازی
نقش بازی در رشد جسمانی
نقش بازی در رشد عقلانی و اعتماد به نفس
نقش بازی در رشد عواطف
نقش بازی در رشد اجتماعی و ارتباط با همسالان
نقش بازی در رشد خلاقیت
نقش بازی در رشد استقلال فردی
نقش بازی در بهداشت روانی کودک
نقش بازی در رشد ذهنی و هوشی
نقش های اخلاقی بازی
نقش آموزشی و تربیتی بازی
نقش درمانی
نتایج بازی برای کودکان
عوامل مؤثر در بازی کودکان:
تأثیر جنس
تأثیر هوش
تأثیر سن
تأثیر محیط
بازی از نظر اجرا:
بازی های فردی
بازی های گروهی
انواع بازی:
بازی های جسمی
بازی های تقلیدی
بازی های تخیلی
بازی های نمایشی
بازی های نمادی
بازی های قانونمند
بازی های قرآنی و آموزشی
چند نمونه از بازی های قرآنی و آموزشی
جایگاه و وظایف والدین در مقابل کودک
ضرورت آموزش بازی
مسؤولیت والدین در زمینه بازی کودکان از دیدگاه اسلام

فصل دوم:
خانواده و اسباب بازی کودک
ضرورت تهیه اسباب بازی برای کودک
ویژگی اصولی و کلی یک اسباب بازی خوب
رعایت نکات ایمنی و بهداشتی اسباب بازی
انواع اسباب بازی:
اسباب بازی سازمان یافته
اسباب بازی سازمان نیافته
اسباب بازی و ویژگی های آن

منابع


مقدمه تحقیق:
از دیرباز بیشتر مردم می پنداشتند که بازی، کاری بیهوده است؛ ولی امروزه یقیناً که، یکی از نیازهای مهم کودک، بازی و اسباب بازی است.
این نیاز در حیطه تقویت و فراگیری تعامل اجتماعی، اعتماد به نفس، هوش و خلاقیت و برای بازکردن عقده های دوره کودکی و تخلیه انرژی زاید، نمود بیشتری پیدا می کند. در حقیقت کودک از طریق بازی آموزش می بیند. چیزهای تازه ای کشف می کند و به خاصیت اشیا پی می برد، رفتار بزرگ ترها را تقلید می کند، دنیای اطراف خود را می شناسد، به کارها نظم می دهد. کودکان ضمن بازی تجارب زیادی به دست می آورند و متوجه بسیاری از مسایل و پدیده های طبیعی می شوند و با برعهده گرفتن نقش های مثالی در بازی، خود را برای ایفای هرچه بهتر نقش های واقعی در اجتماع آماده می کنند.
بنابراین باید با تغییر نگرش به بازی و اسباب بازی و اهمیت آن، بکوشیم تا با فرهنگ سازی در جامعه، زمینه ای مناسب را برای پرورش صحیح فرزندان این سرزمین فراهم کنیم .
رویکرد اصلی این پژوهش و جزوه، روان شناختی است و در آن نکته های تربیتی اسلام درباره ی بازی و اسباب بازی را بیان کردیم؛ زیرا دغدغه اصلی اسلام، نه فقط توصیف مفاهیم و ارائه ی تبیین های علمی، بلکه تربیت انسان ها و ارائه جهان بینی است.
از این رو مباحثی مانند اهمیت بازی در دوران اولیه کودکی، نقش بازی در رشد اجتماعی، عاطفی، خلاقیت و .... مسئولیت والدین را در زمینه بازی کودک از نظر اسلام، ارزش های بازی و .... که در این راستا دارای اهمیت ویژه ای است، مدنظر قرار دادیم. امیدواریم این جزوه بتواند تا اندازه ای پاسخ گوی نیازهای شما عزیزان باشد...


مطالب دیگر:
📌 مبانی نظری و پیشینه تحقیق تاب آوری، تاب آوری تحصیلی و هیجانی و راهبردهای مقابله📌مبانی نظری و پیشینه تحقیق هیجان و راهبردهای مقابله📌مبانی نظری و پیشینه تحقیق تاب آوری تحصیلی و هیجانی📌پاورپوینت تاریخچه باغ‌های اروپایی (با نگرش ویژه به باغ‌های انگلیسی)📌پاورپوینت بررسی زلزله شهرستان بم کرمان📌پاورپوینت آشنایی با مکتب سمبولیسم در معماری📌پاورپوینت ایمنی كار با جرثقیل📌پاورپوینت زندگینامه و آثار سید هادی میرمیران📌مبانی نظری و پیشینه تحقیق بارش و بارور کردن ابرها📌مبانی نظری و پیشینه تحقیق آموزش و دوره های ضمن خدمت📌مبانی نظری و پیشینه تحقیق سلامت اجتماعی مبتنی ‏بر آموزه های اسلامی و پرخاشگری📌مبانی نظری و پیشینه تحقیق مگنوسلولار مغز و ویژگیهای شخصیتی اسكیزوتایپال📌مبانی نظری و پیشینه تحقیق خلاقیت، جهت گیری هدف پیشرفت و خود كارآمدی📌مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت دانش بر اساس الگوی بوکویتز و ویلیامز📌 پاورپوینت طرح اختلاط بتن📌مبانی نظری و پیشینه تحقیق آموزش مهارت های زندگی بر سلامت روان و عزت نفس📌 مبانی نظری و پیشینه تحقیق خود تنظیمی ، جهت گیری هدف و سبک های یادگیری 📌مبانی نظری و پیشینه تحقیق سازه تاب آوری و مهارتهای مشکل گشایی📌مبانی نظری و پیشینه تحقیق کانون کنترل سلامت و سلامت عمومی📌مبانی نظری و پیشینه تحقیق سبکهای دلبستگی و صفات شخصیتی با تاب آوری